EMU

Akumulatory VRLA

Szczelne, bezobsługowe akumulatory VRLA (ang. valve regulated lead acid) znane również jako SLA (ang. Sealed Lead-Acid Battery), wyposażone są w zawory umożliwiające automatyczne odprowadzenie nadmiaru gazów powstających w czasie przeładowania. Szczelna konstrukcja obudowy zapewnia bezpieczną eksploatację oraz zmniejsza ryzyko poparzenia kwasem siarkowym.

Wykorzystanie procesu rekombinacji gazu, eliminuje potrzebę uzupełniania elektrolitu, minimalizując tym samym ilość wymaganych przeglądów okresowych.

Baterie SLA wykonywane są w dwóch technologiach, różnych z uwagi na sposób uwięzienia elektrolitu:

  • AGM (elektrolit uwięziony jest w separatorach z włókna szklanego)
  • żelowej (do elektrolitu dodany jest czynnik żelujący)

 

Charakterystyka:

 

  • żywotność projektowana przy pracy buforowej od kilku do kilkunastu lat
  • wysoka liczba cykli w pracy cyklicznej
  • niska oporność wewnętrzna
  • wysoka wydajność

 

Akumulatory VRLA znajdują szerokie zastosowanie w różnego rodzaju systemach zasilania awaryjnego, instalacjach alarmowych i przeciwpożarowych, siłowniach telekomunikacyjnych i centralach telefonicznych, urządzeniach medycznych jak również w różnego rodzaju systemach wykorzystujących odnawialne źródła energii, wózkach inwalidzkich, urządzeniach mobilnych, a także na łodziach i jachtach.

 

 

 

EUROPOWER

Najwyższej jakości, uznane na rynku bezobsługowe akumulatory i ogniwa ołowiowo-kwasowe marki EUROPOWER, przeznaczone są do pracy buforowej i cyklicznej. Wyróżniamy 20 serii akumulatorów tej marki, różniących się żywotnością i zakresem pojemności dochodzącej nawet do 3.000 Ah. Charakteryzują się zdecydowanie najdłuższą żywotnością rzeczywistą spośród akumulatorów dostępnych na polskim rynku. Od wielu lat stosowane z powodzeniem w najbardziej wymagających aplikacjach zasilania awaryjnego.

Więcej

 

 

 

 

ACUMAX

Bezobsługowe ołowiowo-kwasowe akumulatory i ogniwa marki ACUMAX o żywotności projektowanej od 3 do ponad 12 lat, charakteryzujące się doskonałą relacją jakości do ceny. Stosowane na szeroką skalę w różnego rodzaju systemach zasilania awaryjnego wymagających niezawodności.

Więcej

 

 

 

ALARMTEC

Akumulatory ALARMTEC wykonane w technologii AGM przeznaczone są przede wszystkim do pracy w systemach SWiN oraz ochrony przeciwpożarowej. Żywotność projektowana modeli tej marki wynosi 5 lat.

Więcej

 

 

 

KOBE

Ołowiowo-kwasowe akumulatory VRLA produkowane przez firmę SHIN KOBE o żywotności projektowanej 5 lat. Modele tej marki podzielone są na dwie serie produktowe o pojemnościach w zakresie od 7 do 65 Ah i napięciu znamionowym 12V.

Więcej

 

 

 

DYNASTY

Baterie marki DYNASTY przeznaczone są przede wszystkim do pracy w systemach zasilania awaryjnego. Są to bardzo wydajne ogniwa produkowane w technologii AGM o napięciu 12 V i pojemności od 34 do 147 Ah.

Więcej

 

 

EMU Sp. z o.o. Sp.k. || mail: info@emu.com.pl || tel: 583440401 || ul. Twarda 12, 80-871 Gdańsk

Realizacja - NOVEO INTERACTIVE / OK interactive

powered by Quick.Cart