EMU

System TIGO

System TIGO jest systemem dedykowanym do paneli aktywnych, tj. EMU SOLAR 270 POLI SMART oraz EMU SOLAR 310 MONO SMART. Moduły te posiadają wbudowany optymalizator, który łączy się bezprzewodowo z bramką (Gateway) nadzorującą pracę panelu. Całość monitorowana przez TIGO Cloud Connect.

Korzyści płynące z TIGO:

 1. Zwiększenie efektywności instalacji

  W standardowej instalacji fotowoltaicznej optymalizacja odbywa się na poziomie całych stringów, czyli połączonych ze sobą kilkunastu paneli. Dla tego rodzaju instalacji cały łańcuch pracuje tak, jak najsłabszy element. Zabrudzenie lub zacienienie pojedynczego panelu powoduje spadek efektywności pozostałych paneli w stringu. W rozwiązaniach opartych na TIGO każdy panel jest optymalizowany oddzielnie. Pozwala nam to zwiększyć produkowanej energii nawet o 20%.
   

 2. Monitoring

  System TIGO pozwala na monitorowanie online pracy zarówno całej instalacji fotowoltaicznej jak i każdego panelu z osobna. Pozwala to na natychmiastowe wykrycie oraz zlokalizowanie ewentualnych problemów mogących zmniejszać produkcję energii (np. lokalne zabrudzenia).
   

 3. Bezpieczeństwo

  Napięcie pracy pojedynczego panelu to ok 40VDC. Napięcie pracy całego stringu to 500-850VDC. Oznacza to, że w przypadku przerwania obwodu będziemy mieli do czynienia z bardzo wysokim stałym napięciem. W Polsce nie ma sprecyzowanych przepisów przeciwpożarowych odnoszących się do instalacji PV. W momencie wystąpienia pożaru (niekoniecznie z winy instalacji fotowoltaicznej) przybyli na miejsce strażacy nie gaszą budynków, na których są panele. System TIGO charakteryzuje się tym, że w momencie wyłączenia napięcia w sieci panele zaczynają pracować z napięciem 1V, co daje nam napięcie całego stringu na poziomie 20V, co jest napięciem bezpiecznym i można go gasić zwykłą wodą.
   

 4. Dłuższe stringi

  Dzięki zastosowaniu optymalizacji pracy na poziomie pojedynczego panelu możemy je łączyć w dłuższe łańcuchy niż ma to miejsce w przypadku standardowych systemów. Pozwala to zaoszczędzić ilość przewodów oraz przy większych instalacjach ograniczyć ilość wymaganych inwerterów.
   

 5. Uniwersalność

  TIGO może pracować z każdym inwerterem w przeciwieństwie do podobnych rozwiązań dostępnych na rynku, gdzie wymagane jest użycie dedykowanej przetwornicy. Pozwala to na zastosowanie systemu TIGO dla instalacji już istniejących (poprzez domontowanie do paneli odpowiednich optymalizatorów) oraz sprawia, że system TIGO jest tańszy od konkurencji

EMU Sp. z o.o. Sp.k. || mail: info@emu.com.pl || tel: 583440401 || ul. Twarda 12, 80-871 Gdańsk

Realizacja - NOVEO INTERACTIVE / OK interactive

powered by Quick.Cart